SVĚT WEILOVKY

Z POHLEDU FOTOGRAFA NA KARIÉRNÍM dni I.

Kariérní den ve škole a dva pohledy na něj. Pohled začínající fotografky studentky a pohled zkušeného fotografa, našeho pana učitele.

CO OBNÁŠÍ FOCENÍ KARIÉRNÍHO DNE? CO BYCH PŘÍŠTĚ UDĚLALA JINAK? TO VŠE S VÁMI PROBERU.

Focení na kariérním dni se může zdát jako odpočinková činnost, ale opak je pravdou.

Na focení letošního kariérního dne jsem se hlásila dobrovolně, protože jsem se chtěla zlepšit ve focení a nabrat i zkušenosti do budoucnosti. Fotím teprve chvilku, takže díky této příležitosti jsem měla možnost si zlepšit techniku focení a i post-editu.

Možná se ptáte, jak to vlastně celé probíhalo. Přišla jsem brzy ráno na začátek kariérního dne, nejdříve jsem si všechno prošla, abych si nějak vymapovala, co fotit. Hodně mi též pomohla paní učitelka Studená. První přednáška, kterou jsem fotila byla od Auto Jarov, na přednášce prezentoval moc milý pár. Bylo těžké fotku dobře nasvítit, ale nakonec se to v post-produkci zvládlo.

Poté jsem se přesunula na focení celého kariérního dne, takže jsem začala celou budovou, procházela jednotlivé probíhající přednášky a fotila. Tahle „práce“ nebyla jen o focení, ale dost mi to pomohlo i s komunikací s ostatními lidmi. Měla jsem šanci si popovídat s několika firmy, jak o praxi, tak i možném budoucím zaměstnání.

Co bych příště pro sebe zlepšila? Rozhodně se nebát a chodit za ostatními lidmi a povídat si s nimi o různých příležitostech.

Fotila jsem na svůj Nikon D3500 s objektivem 18-55 AF-P DX VR. Fotím na něj teprve od prázdnin, ale ještě před tím jsem fotila na svůj mobil iPhone SE (2020) a svůj šestnáctiletý digitální foťák. Takže focení na větší foťák je pro mě velmi nové a jiné než oproti mobilu, protože ten to v podstatě udělá za vás. 

 Moc ráda bych se příště zúčastnila dalšího focení, moc mě to bavilo a měla jsem možnost se díky tomu zlepšit.

Díky Weilovko!