Ze života maturantů

Praktická maturitní zkouška u autotroniků

Letošní rok byl pro mnohé z našich studentů rokem, ve kterém končí jejich studium na střední škole. Ano, jedná se o maturanty. Letos zatím proběhly praktické části maturitní zkoušky u oboru Autotronik

Každý, kdo alespoň trochu sledoval situaci, tak ví, že letošní maturity jsou velmi žhavým tématem. U našich studentů byl průběh zkoušky vpravdě obstojný s přihlédnutím k faktu, jak celý letošní školní rok včetně odborných praxí probíhal. 
Na tvářích, které jsem měl šanci vidět, se střídalo napětí, odvaha, ale i strach z neúspěchu a odhodlání. Někteří se podvolili myšlence prohrané bitvy, jiní měli tu sílu bojovat do posledního dechu se zadáním a otázkami maturitní komise. 
Pár neúspěšných se našlo. Těch, kteří ale uspěli, je více. Tímto výsledkem naši studenti ukázali, jak silní a bojácní lidé to jsou. Celkový obrázek ať si vytvoří každý sám, ale podle mého názoru si myslím, že to mohlo dopadnout mnohem, mnohem hůř.