Kariérní den SŠAI

NOTIX

Kariérní den SŠAI

NOTIX

NOTIX NABÍZÍ KONEC PAPÍROVÁNÍ

Autor: Sadke Daniel I1.C

Ve středu 9. 10. 2019 nás v rámci Kariérního dne v naší škole Weilova v Praze 10 navštívil zástupce firmy NOTIX pan Jiří Šlefr, který byl tak laskav a odpověděl na několik našich otázek.  Dovolte, abych vám náš rozhovor v následujících řádcích zprostředkoval.

Jak byste nám vaši firmu NOTIX představil, čím se zabývá?

NOTIX je firma zabývající se dodávkou IT systémů a služeb, zejména integračních a vývojových.

Dle dostupných zdrojů je vaším nynějším produktem paperless office (převedení všech dokumentů do digitální podoby). Pro jaké firmy je to výhodná investice?

Na tuto problematiku máme vlastní produkt, takže jsme schopní vyjít zákazníkům vstříc. Záleží na tom, kolik dokumentů firma obsluhuje a jak často je třeba je aktualizovat. Takže paperless se vyplatí všem firmám, pro které papír začíná být přítěží.

Jaké firmy využívají vašich služeb?

Největší firmy, pro které pracujeme, jsou zejména bankovní instituce jako například Česká spořitelna, Komerční banka, ČSOB a jiné. Hodně se pohybujeme ve finančním sektoru.

 Jaké je u výhradně digitálně vedeného dokumentu zabezpečení?

Technologie a architektura řešení jsou na případný vznik problému připraveny a zabezpečení se volí podle požadavků zákazníka. U některých typů dokumentů musíme splnit i legislativní požadavky, které například upravují podmínky archivace, časová razítka, šifrování a další.

Proč si myslíte, že tento systém není mezi firmami více rozšířen?

Je to opět otázka legislativy, protože v České republice je legislativa ještě zkostnatělá a danou problematiku začíná řešit až nyní.  Stále jsou však agendy, které nelze zatím řešit digitálně, protože legislativa tento typ podpisu dokumentu neuznává. Příkladem může být výpověď z pracovního poměru.

Pokud by některého z našich čtenářů zaujala práce ve vaší firmě, jaké požadavky by měl jako uchazeč o pozici ve firmě splňovat?

Potencionální zájemce musí hlavně chtít pracovat. Protože naše firma se zabývá mnoha kompetencemi, najdeme uplatnění pro jakoukoliv IT dovednost a v závislosti na úrovni dovednosti uchazeče nastavíme i náležitou odměnu.

Moc vám děkujeme za rozhovor a firmě NOTIX přejeme mnoho pracovních i obchodních úspěchů.