glosa

Naše domácnost na Home office při době koronavirové 

Bohužel se nyní nacházíme v době, kdy většina z nás je zavřená doma s rodinou. Je to rodina, kterou máme moc rádi. Jenže…

Bohužel se nyní nacházíme v době, kdy je většina z nás zavřená doma s rodinou. Je to rodina, kterou máme moc rádi. Jenže… Když už po páté za posledních 30 minut musíte křičet na ostatní, aby byli potichu, že máte zrovna online hodinu matematiky, tak v té chvíli už dochází člověku trpělivost. Z domácnosti plné lásky, ve které voní skořice a vůně blížících se Vánoc, se najednou stane italská domácnost plná hluku a ohromného chaosu. Z klidné místnosti na spánek se stává kancelář, ve které panuje chaos, zvonění telefonu a šílenství. V poledne přichází ten správný čas paniky, ve chvíli, kdy potřebujete uvařit rodině oběd zazvoní telefon, kde se objeví: „Schůzka začala – Anglický jazyk online“, asi si každý z nás umí představit co právě nastane. Na online hodinu se přihlásit musím, ale vždyť spálím jídlo a místo výborného obědu bude suchý chleba se šunkou. Připojuji se na online hodinu, a přitom stále zvládám vařit. Nyní přichází to „pravé ořechové“, z obýváku se ozývá máma, které nefunguje internet a na telefonu má šéfa. Jídlo už je na uhel a z aktivity máte 5, to vyvolá povyk z provizorní kanceláře, kde na displeji telefonu svítí výrazná červená 5 z angličtiny. Tohle se velmi blbě vysvětluje, každý z nás určitě zná, když tento moment nastane. Rodiče nezajímá žádná výmluva, i když by to byla pravda. Proč mám já za pět, když Petr má za jedna. Podobný děj následuje několik dní po sobě, po dvou týdnech s milující rodinou, se kterou se nyní nemohu ani pozdravit, protože by to nedopadlo vůbec dobře. Online hodiny skončí a já přemýšlím, co nyní budu dělat abych se vyvaroval italské scéně. S kamarády nic podniknout nemohu, protože je zákaz shlukování, a tak beru psa a ztrácím se v mlze, jinak bych musel uvažovat nad děsuplnými myšlenkami.