rozhovor

(Mňau)

Moneta Bank

Moneta je jedna z největších českých bank. Se 160 pobočkami a více než 550 bankomaty, zaměstnává přes 3000 lidí. A hlavně má vtipného kocoura jako maskota. Cíl Monety je digitalizovat a inovovat bankovnictví!

Co je USP práce v Monetě? 

Jsme česká banka, nejsme korporát. Takže naše rozhodnutí jsou dynamická. Nic netrvá dlouho. Má to své plusy i mínusy. Pro někoho to může být tým, ve kterém pracujeme. Lidé jsou to nejcennější, co máme. 

 
Jak se jmenuje kocour? 

(smích) 

My ho v souvislosti událostí posledních let neradi nazýváme jménem, protože se jmenuje Tomio. Takže mu říkáme kocour. Bydlí na Zbraslavi a pořád žije. 

 

Nabíráte také absolventy? 

Určitě nabíráme absolventy po škole. Pokud se jako absolvent přihlásíte na pozici bankéře, tak máme speciální tréninkový tým. Ten je silný, a velmi rychle vás vytrénuje. Jako bankéř musíte mít různé certifikace. Takže tento trénink zahrnuje tyto certifikace a různé soft skills. Jako třeba prodejní dovednosti.   

 

Do čeho je pro mě, jako pro mladého člověka vhodné investovat? 

V tom mládí ty investice nemusí být finanční na první dobrou. Je fajn absolvovat nějakou neplacenou stáž. To je obrovská investice, která v první fázi sice peníze negeneruje ale výsledku to může být ta nejlepší investice 

 

Jak bude vypadat budoucnost bankovnictví? 

Pořád budou klienti, kteří budou preferovat fyzické pobočky, protože budou chtít osobní kontakt. Ale pohled je takový, že se vše pomalu přesune do digitálu.