Kariérní den pro autoobory

Mít svou formuli

Před nedávnem jste mohli zaznamenat, že v prostorách odloučeného pracoviště naší školy v Libuši proběhl v únoru druhý kariérní den naší školy, možná jste se ho i sami účastnili.
Prezentovat přišli zástupci různých firem a vysokých škol. Pokud jste se na akci dostavili, jistě jste si u vchodu z ulice Mílová všimli formule a v její blízkosti dvou mladých mužů, zástupců projektu studentské formule eForce FEE Prague. Jedná se o projekt studentů Vysokého učení technického v Praze. Zeptali jsme se jich na smysl projektu.

 

Ahoj, mohl by ses nám prosím tě představit?
Čau, čau. Já jsem Andrej Kružliak z projektové skupiny EForce FEE, z elektrotechnické
fakulty v Praze.

 

Co na ČVUT studuješ?
Studuji kybernetiku a robotiku. V EForce jsem prvním rokem, nastoupil jsem do projektové skupiny jako entry level tohoto projektu. V následujících semestrech mám v plánu věnovat se technické stránce mého oboru, takže plánuji vrhnout se do elektriky, případně do driverless.
Momentálně vyvíjíme i samořídící formuli, se kterou máme v úmyslu zúčastnit se letních závodů.

 

Zatím to zní dost tajemně. Mohl bys nám ve zkratce říct, o čem vlastně tento projekt
je?

 

Projekt už běží osmým nebo devátým rokem. Jde o to, aby studenti mohli vyvíjet něco jako vysokoškolský projekt, kterého by se mohli zúčastnit. Třeba strojírna má CarTech spalovací formuli, my máme formuli elektrickou. Účastní se studenti ze strojárny, kteří šli na kybernetiku, robotiku, energetiku a elektrokomunikace.

 

Jak jste se vlastně sem na Kariérní den dostali?

Pokud vím, tyto záležitosti má na starost Anna Faltýsová, která komunikuje se středními školami. My se tím projektem snažíme šířit povědomí o ČVUT. Máme seznam akcí, kterých se chceme účastnit a na nich fakultu prezentovat.

 

Už jsi někdy dříve podobným způsobem ČVUT zastupoval?

 

Já osobně jsem na takové akci podruhé. Velmi podobná akce bývala na ČVUT, něco ve stylu vašich kariérních dnů. Tohle je teda moje druhá akce a musím říct, že první otázka většinou bývá: Kolik to jede?

 

A kolik to jede?
Myslím že, co se týká pravidel, je tam omezení, nějaký konstrukční parametr. Je to nějakých 120-130 kilometrů za hodinu.

 

Tak tedy díky za tvůj čas.
Za málo.

Dodatečné informace je možné najít na: eforce.cvut.cz