IT | HERNÍ SVĚT

Minecraft slaví 10 let

Minecraft. Ještě dnes si pamatuji první verzi, co jsem kdy hrál. Beta 1.8.1. Úžasný svět…

Úžasný svět, kde si člověk může dělat, co chce. Kácet stromy, hledat diamanty s kamarády v podzemí, zabíjení příšer a nejen to. Kdybych tu měl vyjmenovat vše, co se v Minecraftu dá dělat, byli bychom tu ještě velmi dlouho.

Minecraft ale není jenom obyčejná sandbox hra. Je to hra na které jsem se svými vrstevníky vyrostl a věřím, že i dnes se najdou děti, kteří na ni stále rostou. Co je ale na Minecraftu skvělé je to, že si stále udržuje svojí fanbase a  i po tolika letech dostává updaty, kde studio nejen opravuje bugy, což se cení, ale přidává nový obsah a vylepšuje vzhled hry. Například nedávno vyšla verze 1.14 ve které přibylo neuvěřitelně mnoho věcí. Právě toto je v dnešní době 3A titulů vzácné.

Jak z nadpisu plyne Minecraft nedávno oslavil 10 let od vydání. Toho studio využilo a společně s Blockworks vytvořilo pro hráče mapu historie hry. Co je pro mě jako hráče super? Ta mapa je zadarmo. Tohle si cením. Spawnete se před obrovským chrámem, který pro Vás nabízí hromadu obsahu. Hned ze začátku Vás mapa nasměruje ke kolejím se speciálním vozíkem. Naskočíte a začnete svou cestu historií Minecraftu od pre-alphy až po aquatic update. To ovšem není vše. Mapa je ve skutečnosti něco jako zábavní park a nabízí 5 zón na probádání plus oddělená zlatá jablka ve kterých obsah nechybí.

 

Jako zlatou krychličku na konec můžu jen dodat, že minecraft se na své 10. Výročí stal nejprodávanější hrou, vydal původní verzi, kterou můžete hrát v prohlížeči a je za poloviční cenu.

I po 10 letech je tato hra 10/10.

Smekám.