Kwaxy a Emy – Streamerská zábava

Kwaxy a Emy jsou dvě české streamerky, které streamují na platformě Twitch (služba pro živé vysílání herního i neherního obsahu). Mají malou, ale velice silnou komunitu, se kterou sdílí vášeň a sílu do hraní. Seznámil jsem se s nimi při livestreamu, kdy mi na ně poslala kámoška odkaz. Řekl jsem si, že se na Ně mrknu a okamžitě mě zaujaly, protože nejsou jako ostatní streameři. Každý streamer je jedinečný a tohle duo, které sdílí spolu domov a účet, je zajímavé. Takže když jsem se zeptal Emy a Kwaxy, zda by bylo možné s nimi udělat rozhovor, souhlasily…

Kdo jste a co děláte?

Emy: Já jsem Emy aka Emy_Ale, IRL jsem projektová manažerka, ale jinak jsem variety (občasně) streamerka. Videohry miluji a hraji je už od malička a ráda vyhledávám různé herní zajímavosti, které se pak snažím sdílet i na streamech.
Kwaxy: Já jsem Kwaxy, IRL pracuju s lidmi a sleduji jejich blbost, a když mám čas a chuť, tak streamuji s Emy (https://www.twitch.tv/emy_ale). 

Jak jste se dostaly na Twitch?

Emy: Já jsem začala sledovat Twitch díky streamerce/youtuberce MangaMinx, postupně jsem si tam udělala mnoho přátel z celého světa a jelikož většina z nich jsou strašpytlové, tak jsem původně streamovala v AJ pro ně hororovky, které oni chtěli vidět, ale báli se je sami hrát.
Kwaxy: Emy měla nápad, že začne streamovat jen tak pro radost i v češtině.  Sice jsem původně nechtěla sama streamovat, ale po pár společných streamech jsem ze sebe oklepala počáteční nervozitu a teď čas od času streamuji taky. 

Jaké byly vaše začátky?

Emy: Rozhodně ještě nejsme žádní streamerský veteráni, ale úplně na začátku to bylo náročné ovšem zároveň velice volné. Člověk si musel přijít na to co chce, jak se chce prezentovat a jak toho docílit. Takže to bylo hodně stylem pokus-omyl. Samozřejmě nás také pronásledovaly technické a zejména internetové nedokonalosti. Prvně jsme streamovaly pouze z PS4, protože naše notebooky by to neutáhly. Brzy k nám začali chodit lidi, kteří nám třeba v těch technických věcech dost pomohli. Ať žije komunita!
Kwaxy: Co se týče našich začátků, nemám asi co dodat 🙂

Jaká byla vaše největší lekce, co jste dostaly ze streamování?

Emy: Úplně ze začátku jsem streamovala každý den a to upřímně byl dost špatný nápad, protože to nebylo udržitelné. Mě streamování baví, ale ve chvíli, kdy k tomu máte ještě práci, tak streamovat celý dny více škodí, než pomáhá.
Kwaxy: Nenechávat Emy streamovat moc opilou, ale to se stalo jen jednou, a jen protože přišlo dost donate za které se „panákovalo“.

Co vás pohání ke streamování?

Emy: My jsme založily náš stream s tím, že jsme chtěli udělat na CZ/SK Twitchi otevřeně queer friendly (přátelské prostředí pro odlišnou sexuální orientaci) komunitu a o to se snažíme i nadále. Další můj hnací motor je samozřejmě, protože mě to baví a snažím se tím bavit i ostatní. Jsem společensky založený člověk a když si u hraní mohu prohlížet chat a komunikovat s ním, tak ten zážitek z hraní je na dalším levelu, protože každý má různé názory a připomínky. Je to pak zajímavější si je pročítat.
Kwaxy: To že když něco hraju tak si dost často něco povídám pro sebe. Pak když streamuji, tak to nevypadá tak divně, protože vlastně mluvím s chatem.

Vaše nejoblíbenější hra a proč?

Emy: Těžká otázka… momentálně by to za mě bylo asi mezi The Last Of Us a Bioshock Infinite, ale asi TLOU (The Last of Us) převažuje. A proč? No má to skvělý příběh, vztahy mezi postavami jsou úžasně napsané a hlavní postavy jsou tak sympatické, že vás to zainteresuje do příběhu ať chcete či ne.
Kwaxy: Nejoblíbenější série je Borderlands. I když mě strašně mrzí, jaké problémy má Borderlands 3 po technické stránce, když chceme hrát na split-screen (rozdělené obrazovce). Ta hra mě prostě uchvátila hned sama ani nevím čím, ale dohrála jsem ji minimálně 20x za různé postavy a pořád nemám dost.

Co plánujete do budoucna?

Emy: Pokračovat v tom, co děláme a snažit se stále zlepšovat. Momentálně nás čeká pár technických vylepšení našeho setupu (vybavení), protože s ním stále nejsem úplně spokojená, a asi nikdy nebudu. Z her mě bude brzy čekat Dark Souls 3, takže se na to psychicky připravuji nad půllitrem. No a na jaře jedeme opět na EU TwitchCon, tentokrát do Amsterdamu. Takže lidi u nás se mohou těšit na nahlédnutí, jak to na takové akci vypadá.
Kwaxy: Emy to dobře shrnula, nevím že bysme plánovaly ještě něco jiného.