Kariérní den pro autoobory

Jsme TU!

A jsme tu pro vás

20. února 2020 se na školním odloučeném pracovišti Libuš konal Kariérní den, jehož úkolem bylo zviditelnit firmy a vysoké školy, v nichž mohou žáci po ukončení studia najít uplatnění nebo dále studovat. Přinášíme rozhovor s ředitelem marketingu skupiny TUkas, panem Jiří Jandlem, který se podělil jak o úspěchy, tak i nezdary společnosti TUkas.

 

Jak si stojí TUkas v porovnání s konkurencí? Co vás odlišuje?

Společnost TUkas nabízí sedm automobilových značek a pět provozoven, a to je to, co nás odlišuje. Ta šíře portfolia. TUkas je primárně rodinnou a českou společností, zakládáme si na osobním přístupu a férovosti.

Budete portfolio značek, které prodáváte, do budoucna rozšiřovat o další?

Pro tuto chvíli to nemohu potvrdit ani vyloučit. My jsme velkou expanzi udělali v několika minulých letech, a pokud se naskytne nějaká příležitost portfolio rozšířit, určitě se tomu nebudeme bránit.

Proč bych se měl při výběru auta poohlédnout u vás?

Protože jsme TU! A jsme tu pro vás.

Jaké služby přesně nabízíte?

Nabízíme prodej nových i ojetých vozů. Poskytujeme autorizovaný servis, samozřejmě v rámci všech značek, které nabízíme. Jsme partnerem certifikovaných prodejů ojetých vozů jako je Škoda Plus, Seat Auto, Volvo Select, Kia ojeté vozy, Renault Select. Samozřejmě v rámci servisní činnosti nabízíme komplexní opravy. Máme vlastní lakovnu a klempírnu, jsme schopní obsáhnout veškeré práce, které automobilový průmysl potřebuje.

Kde můžeme najít vaše showroomy?

Primárně nás najdete v Praze 10. To znamená Štěrboholy, Hostivař, Malešice, kde sídlí nejpočetnější zastoupení značek, ale máme i Kia ojeté vozy a Škoda Servis v pražských Modřanech.

Měl TUkas v historii nějaká krizová období a jak je překonával?

TUkas krizová období měl. Myslím, že každá společnost má nějaká krizová období. Nám se ale podařilo je překonat. TUkas z toho vyšel posílen a právě v několika minulých letech zahájil expanzi, rozšířil své portfolio značek tak, aby se krize neopakovala, a rozmělnil případná rizika do více značek.

Můžu se zeptat, o jakou krizi šlo?

Šlo o výpověď ze strany Škoda Auto. Prodejní smlouvy.

Kolik společností spadá pod TUkas?

Jsou to čtyři společnosti. TUkas, a.s, TUkas Auto Staiger, a.s, TUkas ČSAO, a.s, a TUkas Auto Adámek, a.s. Je to tedy komplex společností.

Příští rok tomu bude 30 let od založení firmy TUkas, plánujete to oslavit?

Samozřejmě připravujeme oslavu, a to nejen pro zaměstnance, o oslavu výročí se chceme podělit i s našimi zákazníky. Zatím jsme ve fázi příprav, takže bych teď nerad prozrazoval narozeninová překvapení.

Sponzorujete nebo podporujete něco nebo někoho?

Určitě. Jsme společnost, která je společensky odpovědná. Podporujeme zdravotního klauna ve Vinohradské nemocnici. Primárně ale TUkas od svého založení v rámci své sesterské organizace TT Complex zaměstnává handicapované spoluobčany v takzvané „chráněné dílně“, a to je to, na co jsme právem pyšní a hrdí.

Jaké auto je u vás nejprodávanější? 

Nejprodávanější značkou je Škoda. V předloňském roce jsme měli rekord 2300 prodaných vozů,  Škoda je samozřejmě nejoblíbenější. Kdybych si měl vybavit model, řekl bych, že to bude někde mezi Octavií a Fabií.

Jak  elektromobily mají u vás zákazníci v oblibě?

Elektromobilita teprve začíná, přicházejí první elektromobily, přicházejí první plug-in hybridy, ale překvapilo mě, že s příchodem prvního elektrického Citigo se nám podařilo prodat hned v předprodeji deset vozů, takže pokud tento trend bude pokračovat, budeme jedině rádi. Elektromobilita je pro nás zatím otazník a uvidíme, co přinese budoucnost.

S jakými zvláštními požadavky zákazníků ohledně aut jste se setkal? Chtějí zákazníci i něco netradičního?

Asi nejzvláštnější, i když to vlastně není tak zvláštní, je to poměrně logické, bylo, když zákazník koupil manželce auto jako překvapení a my jsme ho večer vezli k nim domů, kde jsme ho zabalili a dali na něj mašli. To bylo asi nejspecifičtější předání nového vozu.

Děkuji vám za rozhovor.

Také děkuji.