Netflix 3. listopadu přidává do své nabídky pět her, které si může zahrát každý předplatitel Netflix, …

… buď na mobilních telefonech nebo na tabletech s operačním systémem Android. Mezi tyto hry patří například hry Stranger Things: 1984 nebo Stranger Things 3: The Game. Celosvětovým uvedením her startuje další etapa služby Netflix. Na novém obsahu bude Netflix dále pracovat, zlepšovat ho a rozvíjet jej. 

Na profilu každého předplatitele Netflixu se na mobilních telefonech nebo tabletech, které běží na operačním systému Android, během středy 3. listopadu objeví nová záložka s nabídkou her. Celosvětově se jich uvádí celkem 5, lokalizované do češtiny budou zatím jen 2 z nich. Pokud si však uživatel nastaví svůj profil v angličtině, hrát je bude moct všechny.

v Tuhle chvíli jsou hry dostupné jen na Android, brzy se však Netflix chystá nabídku rozšířit i na iOS. Všechny hry jsou přístupné dětem od 12 let, tedy na dětských profilech je nenajdete.  

Netflix uvádí globálně tyto hry: 

Stranger Things: 1984 (Český jazyk)

Stranger Things: The Game (Český jazyk)

Card Blast 

Shooting Hoops 

Teeter Up

Mike Verdu, viceprezident pro vývoj her v Netflixu, k tématu připravil blogpost, kde shrnuje veškeré potřebné informace:

„Baví nás hry všeho druhu – fyzické (Zem je láva), logické (The Circle) nebo třeba Hra na oliheň. A taky rádi bavíme naše členy. Proto jsme se nemohli dočkat, až světu představíme Hry Netflix. Ode dneška si naši členové ze všech koutů světa můžou zahrát pět mobilních her: Stranger Things: 1984, Stranger Things 3: Hra, Shooting Hoops, Card Blast a Teeter Up. Ať už hledáte hru, kterou si zkrátíte dlouhou chvíli, nebo se chcete nechat ještě víc vtáhnout do svého oblíbeného příběhu, v herním katalogu bude určitě z čeho vybírat. Hry budeme přidávat postupně, ale chceme, abyste u toho s námi byli od začátku.“

Jediné, co je potřeba, Netflix předplatné – díky němu můžete rovnou zapomenout na reklamy, dodatečné poplatky nebo nákupy v aplikaci. 

Na zařízeních s Androidem už jsou naše mobilní hry k mání. Po přihlášení k profilu Netflix: 

Na mobilních telefonech s operačním systémem Android uvidí členové Netflix předplatného herní řádek a záložku, kde se dají jednotlivé hry stáhnout, podle toho co si chcete zrovna zahrát. Na tabletech s Androidem členové uvidí herní řádek nebo si budou moct vybrat hru podle kategorie z rolovací nabídky. Na zařízeních s operačním systémem iOS budou hry dostupné již brzy.

Mobilní hry jsou k dispozici ve spoustě jazyků, ve kterých Netflix nabízí služby filmové, takže budou automaticky nastavené podle předvoleb ve vašem Netflix profilu. A kdyby nebyla k dispozici čeština (zatím je k dispozici pouze u dvou her), můžete je hrát v angličtině.

Je možnost hrát i na více různých mobilních zařízeních pod stejným účtem. A pokud vyčerpáte limit počtu zařízení na účet, Netflix vám to dá vědět, abyste se mohli odhlásit na těch zařízeních, která zrovna nepoužíváte, nebo abyste je mohli na dálku deaktivovat přes Netflix.com a pokračovat ve hraní.

 

Pro některé rodiče, opatrovníky a zástupce je bezpečnost jejich dětí ve službě opravdu důležitá. Proto nejsou hry k dispozici v dětských profilech. Pokud máte přístup k profilům pro dospělé chráněný PIN kódem, bude ten samý PIN nutné zadat při přihlašování k Netflixu, když si na zařízení budete chtít zahrát hru. 

Některé hry budou vyžadovat připojení k internetu, ale jiné půjde hrát offline, abyste se na dlouhých cestách a všude tam, kde je slabá Wi-Fi, nenudili. 

Doufejme, že tento krok od Netflixu bude mít úspěch, bude se toho držet i do budoucna a nabídne nám ještě víc zábavy.