rozhovor

Etnetera

seznámení z Kariérního dne SŠAI 

Etnetera je digitální společnost, soustředící se hlavně na vývoj webu a mobilních aplikací A také VR. Založena již v roce 1997! K dnešnímu dni s více než 150 zaměstnanci. S cílem být jedničkou na českém trhu v oblasti digitálního vývoje. 

Začala Etnetera rovnou jako vývojářská společnost, nebo jste měli nějaký rebranding? 

Etnetera rovnou začala jako vývojářská společnost. Vznikla v průběhu studia Martina a Vaška na ČVUT. Rychle se rozrostli o jejich přátele a všichni tam pracují do teď! 

Takže u nás zaměstnanci vydrží dlouho. 

 

Co jsou zajímavé aspekty práce v Etneteře? 

Máme to tam útulné, takové domácí. Například místo recepce máme bar. Celkově máme uvolněnou atmosféru, je běžné, že si všichni tykáme, a to již od prvního pohovoru. U nás to je hlavně o přátelské atmosféře. A to je skutečně důležité. 


 

Co vás přivádí k nám SŠAI Weilova? Nabízíte stáže nebo práci pro čerstvé absolventy? 

Jsme tu, abyste věděli, že existujeme. Také, že jsme fajn firma! Aktuálně studenty nehledáme ale pokud máte skutečné zkušenost v oblasti vývoje aplikací, nebo děláte vlastní stránky, tak se o tom můžeme pobavit. Určitě se nebojte nás kontaktovat! 

 

Nabízíte workshopy pro veřejnost? 

Přesně tak, Náš mobilní tým každoročně pořádá mobilní akademii, vždy na jaře. Můžete přijít klidně i vy! Naučíte se programovat přímo v oblasti mobilního vývoje. Nebojte se poslat přihlášku! 

 

Kladete velký důraz na vzdělání zaměstnanců? 

Je to tak, chceme, aby každý, kdo u nás nastoupí se rozvíjel dál, aby se učil. Také proplácíme spoustu vzdělávacích kurzů! 

 

Na co bych se jako student měl zaměřit, pokud bych chtěl získat práci v Etneteře? 

Pro nás je důležité, aby vývojář měl zkušenosti. Teď hledáme front-endové kodéry, ty by měli mít přehled a zkušenosti s HTML, CSS, základy Javy. 

 

Vzkaz pro naše studenty? 

Učte se, vzdělávejte se, a hlavně ať vás to baví! Třeba nás časem navštívíte. Je super pracovat v kolektivu.  

 

WWW.ETNETERA.CZ