Kariérní den SŠAI

DHL

DHL nabízí rozvoj do budoucna

Rozhovor vedl: Ondřej Pacner | I4.B

Zajímá vás, co budete dělat po škole? Baví vás poznávat spoustu nových lidí a cestovat nejen po České republice? Pak vás na kariérním dni v naší škole mohl zaujmout stánek poblíž pódia, který šlo jen těžko přehlédnout díky zářivému žlutočervenému banneru. Příjemnou paní, která nás na stánku přivítala, jsme požádali o následující rozhovor.

Dobrý den. Mohla byste našim čtenářům sdělit, za jakou firmu či školu jste zde a jak se prosím jmenujete?

Dobrý den, jmenuji se Kateřina Tesařová a zastupuji společnost DHL Express Česká republika.

 

Prozradíte nám, čím se vaše firma zabývá?

Společnost DHL Express je mezinárodní společnost, jednička na trhu v přepravě zásilek pro firmy i jednotlivce.

 

Takže se neustále rozrůstáte?

Ano, náš rozvoj je především v oblasti služeb, které našim zákazníkům poskytujeme a mohou nám přinášet i nové pracovní příležitosti.

Vzhledem k tomu, že jsme teď na kariérním dni, zeptám se vás, jaké kariérní možnosti nabízíte?

Nabízíme různé typy úvazků, vítáme i studenty, kterým umožníme spolupracovat i během studia. Bohužel v nabídce nemáme víkendové brigády, ale na některých pracovištích nabízíme odpolední či podvečerní brigády.

 

O jaké pozice se například jedná?

Nejjednodušší rozdělení je na administrativní pozice či pozice v provozní oblasti. Můžete u nás pracovat jako kurýr, skladník, celní referent, obchodní zástupce či manažer. V nabídce najdete mnohem více zajímavých pozic. Vše je k dispozici na webových stránkách www.dhl.jobs.cz.

Máte nějaké základní či minimální požadavky?

U kurýrů je rozhodně potřeba mít platný řidičský průkaz a výhodou mohou být zkušenosti s řízením dodávek. Na administrativních pozicích u nás zaměstnanci využijí mimo jiné i jazykové znalosti.

 

Já například studuji obor informační technologie, jakou práci byste mi u vás doporučila?

Doporučila bych Vám práci v DHL IT Services, kde poskytují IT služby všem divizím společnosti Deutsche Post DHL. Jejich sídlo je v Praze na Chodově.

 

To pro nás od IT zní zajímavě. Bylo mi také řečeno, že jste byla u nás ve škole už loňský rok. Jak byste porovnala minulý a letošní rok?

V loňském roce jsme navštívili ve výuce končící studenty učebního oboru. Letos je to příjemná změna. Skvělá atmosféra, zájem studentů o nás, zástupce přítomných firem. Doufám, že to samé nás čeká i příští rok.

 

Tak, děkuji za Váš čas a na shledanou.

Na shledanou a hezký den.