Školní parlament

Dejme prostor vyjádřit se studentům

Rozjeli jsme po dlouhé době školní parlament!
Školní parlament byl naposledy aktivní ve školním roce 2009/2010. Znovu ho obnovil náš ambiciózní student Lukáš Hromádka.

Jak ho to napadlo? Naše třídní učitelka Renata Žďárská nám četla školní řád, kde se psalo že máme právo zakládat parlamentní strany. Toho se Lukáš hned chytl a začal se zajímat o budování školního parlamentu. 

Ten se skládá ze zástupců každé třídy. Některé třídy se bohužel nezúčastnily, ale i tak věříme, že dokážeme zlepšit nějaké věci v naší škole. 

Účelem má být větší možnost prosadit názory a požadavky studentů, pořádat školní a mimoškolní akce, má zlepšit komunikaci mezi studenty, třídy a vedením školy.  

Jak funguje Školní parlament? Jednotlivý zástupci tříd v parlamentu se schází každou první středu v měsíci, kde se řeší nápady a připomínky studentů pro zlepšení pobytu ve škole, ale také řeší různé školní, volnočasové aktivity a soutěže. Jednotliví studenti mohou s parlamentem komunikovat přes zástupce parlamentu ve třídě, připravovaný web nebo také přes emailovou adresu předsedy školního parlamentu Lukášem Hromádkou (hromadka118@student.skolahostivar.cz). 

Poté tam je předseda parlamentu, který sepíše jednání daného sezení. To následné předá pedagogickému zastupiteli, kterým je momentálně Ing. Andrea Vlasáková, která jej následně přednese vedení školy. 

Věříme, že to má smysl, budeme dělat vše proto, abychom Vám zpříjemnili studium na naší škole.