reportáž

COMIC-CON PRAGUE 2021

Od 15. do 17. října se v O2 areně konal Comic-Con Prague, a proto jsme si pro Vás přichystali reportáž, abyste i Vy mohli příště využít této super akce.

Na začátek by bylo dobré osvětlit těm, kteří netuší, o čem je řeč, co to vlastně takový Comic-con je. Jedná se o velkou akci pro milovníky zejména sci-fi, fantasy a hororu. Užijte si nadupaný třídenní festival věnovaný videohrám a stolním hrám, filmům a seriálům, anime a komiksu, knihám a obrazům, kostýmům a spousty dalšího. Kromě jiného se na tento festival dostavují různí hosté z těchto oborů z celého světa.  Mezi letošními hosty nechyběli například Ray Stevenson, herec, kterého můžete znát například z Thor: Ragnarok nebo Star Wars nebo třeba Jiří Kilevník. Tvůrce vizuálních efektů například pro Game of Thrones, Stranger Things nebo WandaVison.

Po vstupu do areálu nás přivítalo nespočet stánků a obchodů s nejrůznějšími předměty a tématikou různých her a filmů. Měli jsme možnost zakoupení od různých malých plyšáků, přes tematické podložky pod myš a klávesnici, knihy a sběratelské figurky až po drahé a téměř přesné repliky světelných mečů nebo Thanosovo rukavice. Mezi obchůdky se také nacházeli menší stránky, kde jsme si mohli vyzkoušet například úder Thorovým kladivem nebo se podívat a vyzkoušet si interakci s robotickým psem Spot od Boston Dynamic. Věc, co se nás v této části sice moc netýkala (jelikož na střední škole již studujeme), ale byla též vcelku zajímavá, byly stánky pár středních škol a institucí, co se zabývají vývojem a tvorbou her, animací, 3D a 2D grafiky. Mohli jsme se tak seznámit s jejich programem a výukou a poznat některé studenty.

Když jsme opustili tuto část, zamířili jsme do oblasti pro fanoušky cosplayů, nebo by se také dalo říct kostýmů. Nejen čeští ale i slavnější cosplayeři z celého světa tu měli svůj stánek, kde jsme se mohli se samotnými tvůrci seznámit a prohlédnout si některé z jejich prací. Nacházela se tu i stage, kde celý den probíhaly buď rozhovory s těmito tvůrci nebo soutěž o zajímavé ceny, pro ty, kteří si na akci vzali též vlastní kostým. 

Nedaleko této oblasti se nacházela i obrovská konferenční místnost, která byla určena pro hlavní program, a to rozhovory se známými herci a dabéry, komiksovými tvůrci, spisovateli nebo producenty a tvůrci vizuálních efektů z celého světa. Krom tedy nabytí nových a zajímavých informací jsme si tak procvičili i angličtinu.

Následně jsme se podívali do druhého patra, kde jsme nejprve narazili na spoustu menších konferenčních místností, kde každá byla zaměřena na něco jiného. V jedné probíhala prezentace o světě Harryho Pottera, v druhé například o Star Wars a ve třetí například o Anime.

Nás však v tomto patře ze všeho nejvíce zaujala oblast zaměřená na hry, kde jsme taktéž strávili nejvíce času. Nacházelo se tu nespočet nových moderních her a virtuální reality, ale měli jsme i možnost si vyzkoušet jedny z nejstarších her, které vznikly, a to nejen na starých počítačích ale i na retro arkádových automatech. Krom jiného jsme si mohli vyzkoušet i některé karetní, deskové a slovní hry a hlavolamy. I v této oblasti se nacházela stage a to zaměřena na počítačové hry. Celý den tu proto probíhali různé kvízy o hrách, ale také soutěže a amatérské turnaje ve hrách jako třeba League of Legends nebo CS: GO, do kterých jsme se mohli zapojit i my.

Z akce jsme si odnesli nejen nespočet skvělých zážitků, ale po celý den jsme dostávali nebo jsme měli možnost si vzít spoustu drobných upomínkových předmětů, jako byli záložky do knihy, herní časopisy, čepice a další.

Za mě byla akce skvělá. Jelikož mě celkově tento svět her a filmů hodně zajímá, byl to pro mě nezapomenutelný zážitek a celý den jsem měla úsměv na tváři. Pokud byste i vy chtěli na Comic-Con zavítat, nemusíte se bát. Již v tuto chvíli jsou v prodeji vstupenky na příští rok, který se bude konat již v únoru (pokud to situace dovolí). Pokud se vám tak moje recenze líbila, doporučuji celou akci zažít i na vlastní kůži.